Kurz bezpečné jízdy Příbram

Ať jste za volantem absolutním nováčkem, který právě vyšel z autoškoly, nebo ostříleným pirátem silnic, na jednom se určitě shodneme – s přibývajícím počtem aut v provozu přibývá i potenciálních nebezpečí.

V krizové situaci si umí úplně chladnou hlavu zachovat jen málokdo a nedostatečná připravenost má častokrát za následek tragédii. Je proto dobré připravit se na situace, kterých se jen tak nenadáte, takzvaně na „nečisto”. Zajímavou příležitost vám v tomto směru může poskytnout kurz bezpečné jízdy Příbram.

Věnujte kurz bezpečné jízdy

Kurz bezpečné jízdy ocení všichni řidiči, kterým záleží na jejich bezpečnosti. Udělejte radost svým přátelům nebo rodinným příslušníkům netradičním dárkem třeba k narozeninám. Poukaz na školu smyku se skvěle hodí také jako dárek pro vaše zaměstnance nebo obchodní partnery. Certifikát na školu smyku hezky vypadá a není omezen určitým termínem, takže se nemusíte bát, že se s datem konání kurzu netrefíte.

Průběh kurzu

Kurz bezpečné jízdy, obvykle zvaný též škola smyku, je jednodenní teoreticko-praktický kurz. Jeho úkolem je připravit řidiče na extrémně nebezpečné situace v silničním provozu. Účastníkovi kurzu by mělo být minimálně 18 let. Samozřejmostí je řidičský průkaz skupiny B a vlastní automobil. Ten je velmi důležitý právě proto, aby si řidič vyzkoušel, jak jeho automobil reaguje ve ztížených podmínkách, které si v kurzu bezpečné jízdy Příbram může vyzkoušet bez nejmenšího rizika, jaké mu jinak hrozí v běžném provozu.

Dopoledne ale patří teoretické přípravě, kde se zopakují důležitá fakta, týkající se bezpečného řízení v nebezpečném provozu. V moderní vybavené učebně dostanete řadu tipů a  od zkušených instruktorů a samozřejmě prostor zeptat se na vše, co vás zajímá. Odpoledne vás čeká praktická část, která je pro úspěšný kurz bezpečné jízdy klíčová.

Na speciálně upraveném povrchu, který simuluje zledovatělou vozovku, vyzkoušíte brzdné dráhy svého vozu a to na suché, částečně mokré i úplně mokré vozovce. Otestujete svůj postřeh ve slalomu a naučíte se, jak objet náhlou překážku na vozovce takzvaným vyhýbacím manévrem. Instruktor vám rovněž vysvětlí a ukáže, jak zvládnout smyk v prudké zatáčce. Celodenní kurz vám pomůže osvěžit paměť a taky se naučit něco nového. Když se pak někdy v budoucnu dostanete do problémů v „živém” provozu, může to zachránit život nejen vám.